„Хрватската кралица на Instagram“ освојува фанови со животот на висока нога
Почетна » Новости » Занимливости » „Хрватската кралица на Instagram“ освојува фанови со животот на висока нога

„Хрватската кралица на Instagram“ освојува фанови со животот на висока нога

Морана Мамиќ е колумнистка и модна дизајнерка која освојува на Instagram со фотографии од нејзиното секојдневие.

Над 140.000 фанови ја следат Морана на популарната мрежа за споделување на фотографии, не само поради животот на висока нога, туку и поради позитивноста, смислата за хумор и кратките приказни кои ги споделува.

Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ

Славната Хрватка, која има едно болно дете од првиот брак, често престојува во Лондон и Шпанија.

Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ

Неретко е нарекувана „хрватската кралица на Instagram“, но на нејзина адреса не завршуваат само убави коментари. Неодамна таа беше обвинета дека користи Фотошоп за да направи нејзиниот живот да изгледа погламурозен и полуксузен.

Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ Морана Мамиќ

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18490 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?