Хит видео: Супер мајка ги облекува своите 4 мали деца за спиење
Почетна » Новости » Занимливости » Хит видео: Супер мајка ги облекува своите 4 мали деца за спиење

Хит видео: Супер мајка ги облекува своите 4 мали деца за спиење

Супер мајка, која ги облекува своите четири мали деца, ќе ве насмее и исполни со почит.

Во видеото, Канаѓанката Кори-Лин Вајт трпеливо им става облека на 8-месечните Оливија, Џексон и Леви и на 2-годишната Емили, давајќи ни поглед кон нејзиниот хаотичен, но исполнет живот.

Видеозаписот од исцрпувачката борба на Кори беше објавен во четвртокот, а веќе има 42 милиони прегледувања и 780 илјади споделувања на Facebook.

Mom vs Triplets + Toddler!A must watch!.. Give super mom a share! Being Mommy Dan Gibson Ellen MommyPage Parenthood Being Daddy Parenting.com Twin Magazine Parent Life Network ellentube

Posted by The Baby Gang on четврток, 4 февруари 2016
Кори-Лин Вајт Кори-Лин Вајт Кори-Лин Вајт Кори-Лин Вајт Кори-Лин Вајт

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.