Хероите на денешницата: Полицаец со сопругата која е медицинско лице си даваат поддршка преку стакло во Србија
Почетна » Новости » Занимливости » Хероите на денешницата: Полицаец со сопругата која е медицинско лице си даваат поддршка преку стакло во Србија

Хероите на денешницата: Полицаец со сопругата која е медицинско лице си даваат поддршка преку стакло во Србија

Моќна фотографија од Белград ги покажува жртвите на хероите на денешницата.

На неа, полицаец и неговата сопруга, која е медицинско лице, си даваат поддршка преку стакло, додека и двајцата ги извршуваат своите работни обврски.

Полицаец со сопругата

НАШИТЕ ХЕРОИ

Колега од полициската управа за град Белград се поздравува со сопругата која е медицинска сестра во Ургентниот центар.

Тие се на своите работни места, а вие за нив останете дома!

Ова е пораката која стои на Facebook профилот на Министерството за внатрешни работи на Република Србија.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3593 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?