Хаотичното и емотивно секојдневие на мајките низ хумористични илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Хаотичното и емотивно секојдневие на мајките низ хумористични илустрации

Хаотичното и емотивно секојдневие на мајките низ хумористични илустрации

Животот со мали деца е хаотичен, тежок и напорен, но и полн со емотивни моменти кои го полнат срцето.

Мајка од Украина низ хумористични илустрации го раскажува своето секојдневие со двата сина и сопругот. Ако имате мали деца, несомнено ќе се пронајдете во илустрациите на Олга Алексеева.

1.

Олга Алексеева

2.

Олга Алексеева

3.

Олга Алексеева

4.

Олга Алексеева Олга Алексеева

5.

Олга Алексеева

6.

Олга Алексеева

7.

Олга Алексеева

8.

Олга Алексеева

9.

Олга Алексеева

10.

Олга Алексеева Олга Алексеева Олга Алексеева Олга Алексеева

11.

Олга Алексеева

12.

Олга Алексеева

13.

Олга Алексеева

14.

Олга Алексеева Олга Алексеева

15.

Олга Алексеева

16.

Олга Алексеева

17.

Олга Алексеева

18.

Олга Алексеева

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9008 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.