ФОТО: Ѕирнете во новата куќа на Меган Маркл и принцот Хари во Монтесито
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Ѕирнете во новата куќа на Меган Маркл и принцот Хари во Монтесито

ФОТО: Ѕирнете во новата куќа на Меган Маркл и принцот Хари во Монтесито

Меган Маркл и принцот Хари купија нов семеен дом во Калифорнија. Славниот пар, кој се дистанцира од британското кралско семејство и се пресели во САД, привремено живееше во куќата на Тајлер Пери, но сега си најде перманентно живеалиште.

Новиот дом им се наоѓа во Монтесито, каде многу славни личности, меѓу кои и Опра Винфри и Елен Деџенерис, поседуваат свои имоти. Според првичните информации, Меган и Хари за домот платиле 14,7 милиони долари.

Шармантната куќа е опкружена со прекрасна градина и вклучува 16 спални соби и 9 бањи.

Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари Домот на Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.