ФОТО: Убавиците на Мис Мексико се натпреваруваат во традиционални стајлинзи
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Убавиците на Мис Мексико се натпреваруваат во традиционални стајлинзи

ФОТО: Убавиците на Мис Мексико се натпреваруваат во традиционални стајлинзи

Во тек е изборот на Мис Мексико.

Натпреварот за убавина оваа година се состои од 32 кандидатки кои се борат за круната во традиционални стајлинзи. Креациите инспирирани од мексиканската облека се креирани од дизајнери, а слободно може да се каже дека изгледаат неверојатно.

„Регионалните костими се направени од дизајнери. Жирито беше составено од странци, па тие ја имаа можноста да учат за регионите во земјата и да ја впијат целата култура и легендите кои ги нудат костимите“ – рекол претставник на Мис Мексико.

Од сите учеснички, луѓето како свои фаворитки ги избраа Мис Гванахуато, Мис Мичоакан, Мис Сонора, Мис Сојузна држава Мексико, Мис Кинтана Ро и Мис Гереро. Изборот на жирито беа Мис Колима, Мис Синалоа, Мис Коавила, Мис Кампече, Мис Најарит и Мис Оахака.

Големото финале ќе се одржи на 31 октомври.

Мис Гванахуато, Георгина Вилануева

Мис Мексико

Мис Сојузна држава Мексико, Перла Франко

Мис Мексико

Мис Најарит, Блесинг Чукву

Мис Мексико

Мис Синалоа, Елизабет Видања

Мис Мексико

Мис Керетаро, Валерија Руиз

Мис Мексико

Мис Гереро, Исабел Руиз

Мис Мексико

Мис Халиско, Маријана Макијаз

Мис Мексико

Мис Агваскалиентес, Ксимена Хита

Мис Мексико

Мис Град Мексико, Џесика Фархат

Мис Мексико

Мис Кампече, Џенифер Алварез

Мис Мексико

Мис Чивава, Исела Серано

Мис Мексико

Мис Колима, Даниела Рамирез

Мис Мексико

Мис Дуранго, Каролина Томас

Мис Мексико

Мис Оахака, Сабрина Гонгора

Мис Мексико

Мис Кинтана Ро, Рехина Гонзалез

Мис Мексико

Мис Нов Леон, Евелин Алварез

Мис Мексико

Мис Мичоакан, Каролина Видалес

Мис Мексико

Мис Тамаулипас, Наила Наваро

Мис Мексико

Мис Чијапас, Росио Каријо

Мис Мексико

Мис Сонора, Аирам Ортиз

Мис Мексико

Мис Пуебла, Валери Барч

Мис Мексико

Мис Коавила, Георгина Варгас

Мис Мексико

Мис Јужна Долна Калифорнија, Дијана Рамирез

Мис Мексико

Мис Веракруз, Андреа Мунгија

Мис Мексико

Мис Јукатан, Ана Паулина Риверо

Мис Мексико

Мис Морелос, Марија Фернанда Хутерер

Мис Мексико

Мис Хидалго, Жаклин Гомез

Мис Мексико

Мис Закатекас, Карина Роман

Мис Мексико

Мис Тласкала, Федра Алпес

Мис Мексико

Мис Долна Калифорнија, Даниела Педроза

Мис Мексико

Мис Табаско, Гилди Рејес

Мис Мексико

Мис Сан Луис Потоси, Даниела Санчез Акоста

Мис Мексико

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3586 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.