ФОТО: Тетоважи на парови кои веруваат дека љубовта никогаш не избледнува
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Тетоважи на парови кои веруваат дека љубовта никогаш не избледнува

ФОТО: Тетоважи на парови кои веруваат дека љубовта никогаш не избледнува

Многу заљубени парови преку тетоважи ја искажуваат решеноста засекогаш да останат заедно.

Со помош на трајно мастило, тие го украсуваат своето тело со симболи, зборови или цртежи кои означуваат важни моменти во нивната љубовна приказна. Независно дали станува збор за истетовирани датуми, бурми или парчиња од сложувалка, трајните цртежи по кожата претставуваат моќен „катализатор“ за евоцирање на спомени.

Погледнете фотографии од лица кои со тетоважи се стремат да покажат дека ја пронашле својата сродна душа.

Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови Тетоважи за парови

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9685 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.