ФОТО: Новороденото кралско бебе на Меган и Хари на средба со Кралицата, откриено е и неговото име
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Новороденото кралско бебе на Меган и Хари на средба со Кралицата, откриено е и неговото име

ФОТО: Новороденото кралско бебе на Меган и Хари на средба со Кралицата, откриено е и неговото име

Кралицата Елизабета II го запозна својот осми правнук.

Кратко време откако го претставија пред јавноста, Меган Маркл и принцот Хари го одведоа новороденото синче кај Кралицата, каде беа присутни и принцот Филип и мајката на Меган, Дорија.

На фотографијата од средбата, војвотката од Сасекс го држи во прегратка малиот син кој се роди пред два дена, а останатите членови на семејството милно го гледаат.

Младиот кралски пар откри дека нивното синче го доби името Арчи Харисон Моунтбатен-Виндзор.

Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?