ФОТО: Новите авантури на девојката која го води својот сакан низ светот
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Новите авантури на девојката која го води својот сакан низ светот

ФОТО: Новите авантури на девојката која го води својот сакан низ светот

Незаборавни туристички локации, атрактивни аутфити, препознатлива поза и копнеж за авантури, сето тоа е мајсторски склопено во фотографиите на Мурад Осман и стои во темелите на проектот „Follow Me To“ (Следи ме до).

Осман заедно со својата девојка Натали Захарова во 2011 година го започна популарниот фото-проект со кој стекна над 2 милиони следбеници на Instagram. На секоја фотографија, Натали е свртена со грб и нежно го влече за рака Осман, кој притоа ја фотографира.

Follow Me To Follow Me To Follow Me To

„Првата фотографија се случи во Барселона каде бевме на одмор. Мојата девојка беше вознемирена бидејќи јас постојано фотографирав сè, па затоа ми ја зграби раката и се обиде да ме повлече напред. Но, тоа не ме спречи мене да продолжам да фотографирам. Така започна сè“ – изјавил Осман за Mashable.

Follow Me To Follow Me To Follow Me To

Пред околу 10 месеци Осман ја запроси Натали и секако не пропушти да го одбележи среќниот момент со фотографија.

Follow Me To

За своите последни авантури вљубениот пар избра да ја посети егзотичната Индија. Претходно, тие патуваа во Лондон, Дубаи, Хонгконг, Москва, Париз, Ница, Петра, Барселона, Милано и Рим.

Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1319 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.