ФОТО: Најскапата када на светот чини 1,2 милиони евра
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Најскапата када на светот чини 1,2 милиони евра

ФОТО: Најскапата када на светот чини 1,2 милиони евра

Најскапата када на светот не е направена ниту од злато, ниту од дијаманти, а сепак чини неверојатни 1,2 милиони евра. Скапата када, која е продадена на Меѓународниот саем за накит одржан во Дубаи, е изработена од полускапоцен камен познат по моќните терапевтски способности.

Најскапата кадаНајскапата када на светот

Кадата е прва од ваков тип и е наречена „Le Grand Queen“. Изработена е од редок полускапоцен лековит камен наречен Caijou, кој ги обединува карактеристиките на камен и дрво.

„Кадата од Caijou е уникатен, луксузен објект, изработен од еден од најцврстите камења со лековито дејство на светот“ – изјавил претставник на компанијата којашто ја создала луксузната када.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.