ФОТО: Куче посвои мајмунче по смртта на неговата мајка
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Куче посвои мајмунче по смртта на неговата мајка

ФОТО: Куче посвои мајмунче по смртта на неговата мајка

На социјалната мрежа Reddit беше објавена интересна приказна за куче кое посвои шимпанзо. Фотографиите од малото мајмунче кое ја прегрнува својата нова мајка и нејзините мали кучиња допреа до срцата на многумина.

„Откако почина мајката шимпанзо која живееше во зоолошката, еден од вработените го зеде бебето шимпанзо дома за да се грижи за него. Никогаш не ни помисли дека неговото куче, кое неодамна родило, ќе го посвои шимпанзото и ќе го расте заедно со кученцата“ – напиша корисникот којшто ги објави фотографиите.

Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче Куче и мајмунче

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.