ФОТО: Импресивните скулптури на Фестивалот на мразот и снегот 2014
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Импресивните скулптури на Фестивалот на мразот и снегот 2014

ФОТО: Импресивните скулптури на Фестивалот на мразот и снегот 2014

Во Харбин и годинава никна волшебен леден град. Грандиозни скулптури од мраз и снег беа издигнати по повод 30. издание на Фестивалот на мразот и снегот.

Над 7.000 уметници и работници искористиле 180.000m3 мраз и 150.000m3 снег за да го создадат бајковитиот „град“.

Фестивалот на мразот и снегот кој традиционално се одржува во Харбин, Североисточна Кина, секоја година станува сè поимпресивен и поекстравагантен.

Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014 Фестивалот на мразот и снегот 2014

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20009 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?