ФОТО: Запознајте ја „Рапунзел“ од Русија која се нема потстрижано 13 години
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Запознајте ја „Рапунзел“ од Русија која се нема потстрижано 13 години

ФОТО: Запознајте ја „Рапунзел“ од Русија која се нема потстрижано 13 години

Дашик Губанова Веснушка планира да ја порасне својата коса до земја и може да се каже дека одлично ѝ оди. Таа се нема потстрижано од 2003 година.

Поради должината на косата, Дашик често е нарекувана „Рапунзел од вистинскиот живот“.

Губанова редовно споделува фотографии на Instagram и досега има речиси 120 илјади обожаватели со кои споделува мали тајни за нега на косата.

Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка

водопад) #длинныеволосы #оченьдлинныеволосы #растиКосаДоПят #рапунцель #Дашик

A video posted by Дашик Губанова Веснушка (@dashik_gubanova) on

Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка Дашик Губанова Веснушка

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10486 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.