ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари

ФОТО: Градник од злато и дијаманти со цена од 1.000.000 долари

„Victoria’s Secret“ секоја година изненадува со прескап градник од фантазиите и очигледно нивните луксузни парчиња долна облека биле инспирација за компанијата „Birmingham Estate and Jewelry Buyer“ да создаде златен и дијамантски градник.

Златен дијамантски градник

Градникот е изработен од 750 грама 18-каратно злато и е украсен со дијаманти од 501,5 карати. Дизајниран е од сопственикот на продавницата за накит, Антони Обри, кој го именувал градникот по својата жена Рита.

Златен дијамантски градник

Само за дизајнирањето биле потребни 3 месеца, а самата изработка траела речиси цела година.

„Разликата помеѓу овој градник и градниците на Victoria’s Secret е што тие имаат ткаенина во нив, а дијамантите се вградени во материјалот. Кај овој градник, нема никаква ткаенина, само чисто злато“ – изјавил Обри.

Златен дијамантски градник

Градникот е наменет за продажба, а богатите клиенти ќе треба да се разделат со еден милион долари ако сакаат да го поседуваат овој екстравагантен модел.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.