ФОТО: Авантуристички пар трансформира стар автобус и си создаде удобен дом за патување
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Авантуристички пар трансформира стар автобус и си создаде удобен дом за патување

ФОТО: Авантуристички пар трансформира стар автобус и си создаде удобен дом за патување

Љубовта кон патувањето ги инспирираше Роби и Присила да си создадат удобен „дом на тркала“.

Авантуристичкиот пар купил стар училиштен автобус, посветил година и половина на реновирање и денес може со него да патува каде и да посака.

Роби и Присила отсекогаш сакале мали домови, па ова било најубавата одлука за нивниот начин на живот. „Обожаваме мали домови и им се восхитуваме на животниот сил на оние кои живеат во такви домови, па си помисливме ‘Зошто да не си изградиме дом на тркала?’“ – вели креативниот пар.

Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила

Роби и Присила сакале да се оддалечат од монотониот начин на живот. „Ние бевме најсреќни кога патувавме, кога истражувавме нови места, кога вкусувавме нова храна, кога се вклопувавме во нови култури. Ние растеме кога искусуваме нови нешта и кога одиме на авантури. Има нешто магично во патувањето. Не е само различните глетки. Искуството те менува. Си доаѓавме дома од патување и веќе ја планиравме следната авантуера, жедни за уште едно незаборавно искуство“ – објаснуваат тие.

Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила

Роби и Присила не се еден од оние парови кои ја откажуваат работата за да патуваат низ светот. Тие работат преку интернет, па можат да ги завршуваат своите работни обврски од било кое место. „Ние ги управуваме нашите деловни обврски од далечина, сè дури имаме Интернет, можеме да бидеме каде било. Не ја трошиме нашата заштеда за патување, но тоа е дефинитивно опција за многу луѓе кои не можат да работат на далечина“ – вели среќната двојка.

Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила Домот на тркала на Роби и Присила

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.