Фотограф покажува дека реалноста зад совршените фотографии не е така гламурозна како што изгледа
Почетна » Новости » Занимливости » Фотограф покажува дека реалноста зад совршените фотографии не е така гламурозна како што изгледа

Фотограф покажува дека реалноста зад совршените фотографии не е така гламурозна како што изгледа

Сè повеќе интернет корисници ги редактираат своите фотографии во обид што подобро да го прикажат својот живот на социјалните мрежи. Сепак, некои од нив се охрабруваат да ја прикажат негламурозната реалност зад нив.

Фотографот Крис Хернандез преку неговите дела покажува дека не треба да верувате во сè што гледате на интернет и дека „зад сцената“ ништо не е толку совршено. 22-годишниот Американец создава прекрасни фотографии на сосема обични локации, благодарение на неговите вештини за работа во Фотошоп и на талентот.

Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез Крис Хернандез

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19952 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?