Фотографии од Фестивалот за цртање на телото
Почетна » Новости » Занимливости » Фотографии од Фестивалот за цртање на телото

Фотографии од Фестивалот за цртање на телото

Еден од најколоритните фестивали во светот, Фестивалот за цртање на телото, секоја година се одржува во Австрија. На петнаесеттиот по ред фестивал, 200 уметници од повеќе од 40 држави го покажаа својот талент и привлекоа над 30.000 посетители.

Полуголи мажи и жени беа претворени во суштества од фантазиите и врз нив беа насликани прекрасни тематски форми. Погледнете како изгледа кога човечкото тело ќе стане уметничко платно:

Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото Фестивал за цртање на телото

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.