Фит и во осмата деценија: Жена со фотосесија во костим за капење го прослави 70-тиот роденден
Почетна » Новости » Занимливости » Фит и во осмата деценија: Жена со фотосесија во костим за капење го прослави 70-тиот роденден

Фит и во осмата деценија: Жена со фотосесија во костим за капење го прослави 70-тиот роденден

Бабет Дејвис води здрав и активен живот, па благодарение на посветеноста и дисциплината, изгледа фантастично и во осмата деценија од животот.

Фитнес зависничката од Калифорнија го прослави својот 70-ти роденден со фотосесија за која позираше во костим за капење. Дејвис тврди дека сега е поздрава, отколку што била во нејзините 30-ти години.

Таа објави седум фотографии, по една за секоја измината деценија од животот. „Се восхитувам колку неверојатно интелигентно е човечкото тело и како СЕКОГАШ возвраќа на грижата и љубовта која му ја даваме“ – пишува таа.

Бабет Дејвис Бабет Дејвис Бабет Дејвис Бабет Дејвис Бабет Дејвис Бабет Дејвис

Дејвис, која е веганка, досега има над 130.000 следбеници на Instagram, каде споделува совети и ги мотивира фановите да се сакаат и да се грижат за себеси.

Бабет Дејвис Бабет Дејвис Бабет Дејвис

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 688 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.