Уникатни чанти инспирирани од популарни книги
Почетна » Новости » Занимливости » Уникатни чанти инспирирани од популарни книги

Уникатни чанти инспирирани од популарни книги

Илјадници љубители на пишаниот збор се освоени од уникатните чанти на дизајнерското дуо Љуба и Макс. Надворешноста на чантите имитира корица на книга.

Дизајнерите велат дека забавните чанти се продаваат брзо поради тоа што клиентките имаат можност сами да изберат од која книга ќе биде инспирирана нивната чанта и затоа што се функционални.

Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта Чанта

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3600 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?