Трогателно: Татко си го истетовира последниот цртеж кој малата ќеркичка го нацртала пред да почине
Почетна » Новости » Занимливости » Трогателно: Татко си го истетовира последниот цртеж кој малата ќеркичка го нацртала пред да почине

Трогателно: Татко си го истетовира последниот цртеж кој малата ќеркичка го нацртала пред да почине

Загубата на дете го крши срцето на родителот на илјадници парчиња. Татко со трогателен гест ѝ оддаде почит на малата ќеркичка која прерано го напушти овој свет.

Грижливиот родител си го истетовира последниот цртеж кој малото девојче го нацртало пред да почине на рана возраст. „Те сакам тато“ - е испишано на цртежот.

Фотографијата деновиве го обиколува светот и трогнува многу срца.

Татко, тетоважа
Man tattooed his daughter’s last drawing before she passed away from r/nextfuckinglevel

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.