Трогателни цртежи на артисти од целиот свет за ужасните пожари во Австралија
Почетна » Новости » Занимливости » Трогателни цртежи на артисти од целиот свет за ужасните пожари во Австралија

Трогателни цртежи на артисти од целиот свет за ужасните пожари во Австралија

Додека Австралија се бори со пламените јазици кои се раширија низ целиот континент, артисти ширум светот го изразија своето сочувство преку уметност.

Најголем дел од трогателните цртежи се посветени на милијардата животни кои настрадаа во овој „пекол“.

„Оваа прекрасна планета е место кое сите ние го нарекуваме дом и сè што правиме влијае директно на тоа. Срцето ми се крши од сите овие катастрофи, но исто така ме прави порешителен да го дадам својот придонес. Помалку месо, избирајте мудро, купувајте помалку и поддржувајте ги оние што се грижат за иднината на нашата планета“ – пишува еден од артистите.

Погледнете ги илустрациите:

Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари Илустрации за пожари

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.