Трогателна фотосесија: Маж низ солзи ѝ ја бричи главата на саканата која се бори со рак на дојка
Почетна » Новости » Занимливости » Трогателна фотосесија: Маж низ солзи ѝ ја бричи главата на саканата која се бори со рак на дојка

Трогателна фотосесија: Маж низ солзи ѝ ја бричи главата на саканата која се бори со рак на дојка

Бурите во животот нè градат во силни личности... Фотосесија, која го рефлектира почетокот на тешката борба со ракот на една жена, деновиве го обиколува светот.

На трогателните фотографии, маж со солзи во очите ѝ ја бричи главата на саканата која боледува од рак на дојка.

Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија

„Силните жени не се раѓаат. Тие се создаваат поради бурите низ кои минуваат. Од болката, грешките и скршеното срце, ние добиваме гордост и сила.“

„Не знам која личност треба да го види ова денес. Или вчера. Или некоја личност која ја познавате може да го добие овој телефонски повик утре. Покажете им како изгледа силата. Дајте им до знаење дека не се сами во нивната борба со ракот. Стојте покрај нив додека тие го соборуваат ракот како воини.“

„Ви благодарам Чарли и Келси што ми дозволивте да ја доловам болката, убавината и храброста која е потребна за да се сподели оваа порака“ – напиша фотографката во описот на Facebook.

Чарли одлучила да си ја избричи главата, бидејќи знаела дека ќе ја изгуби својата коса поради хемотерапијата, па тука бил Келси за да ѝ помогне.

Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија Трогателна фотосесија

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20171 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?