Почетна » Новости » Занимливости » Тизер: 456 лица вистински се натпреваруваат за огромна награда во нова серија базирана на хит-серијата „Squid Game“

Тизер: 456 лица вистински се натпреваруваат за огромна награда во нова серија базирана на хит-серијата „Squid Game“

Netflix го објави првиот тизер за „Squid Game: The Challenge“.

Од платформата биле инспирирани од серијата „Squid Game“, која стана голем хит, за создавањето на реалното ТВ шоу во кое 456 играчи се натпреваруваат за освојување на 4,56 милиони долари.

„Што ќе направат 456 вистински луѓе за 4,56 милиони долари?“ – напишаа од тимот на Netflix.

Епизодите од „Squid Game: The Challenge“ ќе започнат да се прикажуваат на 22 ноември.

Squid Game: The Challenge Squid Game: The Challenge Squid Game: The Challenge

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3444 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.