Татко 30 часа си тетовираше белег како на синот за тој да не се срами и да се чувствува убаво
Почетна » Новости » Занимливости » Татко 30 часа си тетовираше белег како на синот за тој да не се срами и да се чувствува убаво

Татко 30 часа си тетовираше белег како на синот за тој да не се срами и да се чувствува убаво

Родителите би направиле сè за своите деца. Татко од Канада си направи тетоважа која потсетува на големиот белег на неговиот син, за тој да се чувствува убаво и да не се срами од своето тело.

Дерек Пру забележел дека неговиот 8-годишен син носел маица секојпат кога влегувал да плива во базен. Сакајќи да му покаже дека не е сам и да му ја зголеми самодовербата, грижливиот татко поминал цели 30 часа тетовирајќи си белег на стомакот како неговиот.

Дерек Пру со синот Дерек Пру со синот

„Знаев дека се срами од тоа. Видов како реагира и посакав веднаш да си направам тетоважа за тој да не биде сам“ – изјавил Дерек.

Дерек Пру со синот Дерек Пру со синот

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 687 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.