Татко нуди 50 милиони евра за маж кој ќе ја заведе неговата ќерка лезбејка
Почетна » Новости » Занимливости » Татко нуди 50 милиони евра за маж кој ќе ја заведе неговата ќерка лезбејка

Татко нуди 50 милиони евра за маж кој ќе ја заведе неговата ќерка лезбејка

Сесил Чао, милијардер од Хонг Конг, понудил „награда“ од 50 милиони евра за да пронајде маж кој ќе ја заведе неговата ќерка Џиџи Чао. 76-годишниот тајкун јавно ја објавил бизарната понуда откако се дознало дека неговата ќерка стапила во брак со долгогодишната партнерка во Франција.

Џиџи и Сесил ЧаоЏиџи и Сесил Чао

Богатиот татко, кој тврди дека спиел со над 10.000 жени, не може да го прифати бракот на 33-годишната Џиџи и сè уште тврди дека таа не е во врска.

Џиџи (десно) со својата девојкаЏиџи (десно) со својата девојка

„Не ми е важно дали е богат или сиромав – важно е да биде великодушен и добар. Џиџи е добра жена, надарена со таленти и убав изглед. Таа е посветена на своите родители, великодушна е и волонтира“ – изјавил Сесил за South China Morning Post.

Според Сесил, големата „награда“ треба да привлече некој кој има талент, но нема доволно средства за да започне свој бизнис.

Џиџи (десно) со својата девојка

И покрај дебелата сума, веројатно нема да се најде маж кој ќе ја освои Џиџи. Странските медиуми објавија дека таа била седум години во врска со својата девојка пред да стапат во брак во април.

Многумина ја осудија ваквата постапка на Сесил. „Колку понижувачки кон кутрата девојка“, „Господин Чао треба да престане да живее во заблуда и да биде среќен што има толку убава ќерка, која очигледно пронашла среќа со партнер кој таа го сака“, „Сесил, звучи како да си ја продаваш ќерката“ – коментирале читателите на весникот кој ја објавил „дарежливата“ понуда.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.