Талентиран артист ја прикажува суровата реалност и лошите страни на модерното општество
Почетна » Новости » Занимливости » Талентиран артист ја прикажува суровата реалност и лошите страни на модерното општество

Талентиран артист ја прикажува суровата реалност и лошите страни на модерното општество

Алиреза Пакдел продолжува да ги истакнува слабостите на модерното општество.

Талентираниот артист од Иран создава илустрации кои ја прикажуваат суровата реалност и глобалните проблеми со кои сите ние се соочуваме.

Тој допира теми како капитализам, консумеризам, технологија, загадување, негрижа за животната средина и за животните, а неговите цртежи ќе ве замислат.

Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел Алиреза Пакдел

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10486 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.