„Таа рече ДА на 15 илјади метри височина“: Маж ја запроси саканата лебдејќи во авион со нулта гравитација
Почетна » Новости » Занимливости » „Таа рече ДА на 15 илјади метри височина“: Маж ја запроси саканата лебдејќи во авион со нулта гравитација

„Таа рече ДА на 15 илјади метри височина“: Маж ја запроси саканата лебдејќи во авион со нулта гравитација

Предлогот за брак на Ксавиер Ендрус дефинитивно е еден од најуникатните кои некогаш сте ги виделе. Тој ја запроси саканата додека заедно лебделе во воздухот во авион со нулта гравитација.

Како продуцент, Ксавиер снимал шоу за тренингот на астронаутите кога решил да ја искористи шансата да ја изненади својата девојка. Тие се наоѓале во бестежинска состојба кога тој го извадил прстенот и ја запростил Шанте.

Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус

Видео

„Кога заедно започнавме да лебдиме, го видов како го држи прстенот и веднаш започнав да плачам. Бев навистина изненадена и тоа го објаснува моето плачење на сите фотографии. По тој момент, сè што се сеќавам е дека се вртевме во кругови со него додека се гушкавме и плачевме“ – рекла таа откако го изговорила судбоносното „Да“.

„За малку ќе го изгубев прстенот и ќе повратев“ – рекол среќниот Ксавиер.

Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус Ксавиер Ендрус

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.