Суровата реалност и храбрите херои во време на коронавирус низ илустрациите на артист од Иран
Почетна » Новости » Занимливости » Суровата реалност и храбрите херои во време на коронавирус низ илустрациите на артист од Иран

Суровата реалност и храбрите херои во време на коронавирус низ илустрациите на артист од Иран

Талентиран артист од Иран преку цртежи ја прикажува вонредната ситуација во која се наоѓа светот додека се бори со новиот коронавирус.

Главни протагонисти во илустрациите на Алиреза Пакдел се хероите кои се први на удар на фронтот – медицинските лица, пожарникарите, полициските службеници...

Заедно со пораки како „Само надежта е посилна од стравот“ и „Седете дома“, тој со своите дела допира до илјадници лица.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6547 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“