Страшило за птици инспирирано од Лејди Гага
Почетна » Новости » Занимливости » Страшило за птици инспирирано од Лејди Гага

Страшило за птици инспирирано од Лејди Гага

Лејди Гага е препознатлива по својот стил. Колку понеобично, толку поинтересно – важи за нејзината облека.

Гледајќи го нејзиното појавување на црвениот тепих на доделувањето на Brit Awards, Најџел Бритен и неговата свршеница добиле генијална идеја – да направат страшило за птици според изгледот на Гага.

Лејди Гага Страшило за птици

„Се смеевме за облеката на Лејди Гага и за нејзината необична перика и зборувавме колку страшно изгледа. Мојата свршеница на шега кажа дека треба да направиме страшило што ќе личи на неа. Прво се смеев, но потоа сфатив дека тоа всушност е добра идеја“ – изјавил Најџел.

Најџел го поставил страшилото „ала Гага“ на неговата фарма со пченка и според неговите зборови имало голем ефект.

„Ја поставивме минатата недела и досега има неверојатен ефект. Птиците мора да се преплашени од неа, затоа што не се приближуваат.“

Инвентивниот британец изјавил и дека неговиот ефективен дизајн треба да се постави на многу фарми низ Велика Британија.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“