Стилска инспирација: Улична мода во Загреб
Почетна » Новости » Занимливости » Стилска инспирација: Улична мода во Загреб

Стилска инспирација: Улична мода во Загреб

Загреб станува град на модата, а фотографиите на Горан Чишмежија и Синиша Бужан се доказ за тоа.

Познатите хрватски фотографи се занимаваат со ловење на најубавите моменти на уличниот стил во светските модни метрополи, но нивната работа е во голема мера лоцирана во нивната матична земја. Работните обврски на талентираните фотографи не се воопшто тешки кога загрепчанките воодушевуваат со своите стилски комбинации, без разлика каде одат.

Погледнете го стилот на случајните минувачки низ загрепските улици доловени низ објективите на Чишмежија и Бужан.

Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб Улична мода во Загреб

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3599 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?