Сродни души: Биле најдобри другари на 5 години, сега се венчаа и за свадбата пресоздадоа слатка фотографија од детството
Почетна » Новости » Занимливости » Сродни души: Биле најдобри другари на 5 години, сега се венчаа и за свадбата пресоздадоа слатка фотографија од детството

Сродни души: Биле најдобри другари на 5 години, сега се венчаа и за свадбата пресоздадоа слатка фотографија од детството

Љубовната приказна на Натали Кроу и Остин Татман освојува срца ширум светот. Од најдобри другари во детството, тие неодамна станаа брачни партнери кои допрва ќе пишуваат ново заедничко поглавје во своите животи.

Имено, Натали и Остин се запознале на 5-годишна возраст во градинка. Уште од првиот ден, тие биле неразделни и правеле сè заедно. Нивната поврзаност предизвикувала восхит кај најблиските и сите кои ги познавале.

натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман

Но, животот ги пратил на различни патишта. Натали со нејзините родители се преселила од Флорида во Конектикат и тие изгубиле секаков контакт.

натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман

Повеќе од една деценија подоцна, Натали се сетила на Остин и го побарала на социјалните мрежи, по што започнале да се допишуваат. Нивната повторна средба била 12 години по нивната разделба и по само неколку часа поминати во разговори, тие знаеле дека им е судено да бидат заедно.

„Откако поминавме малку време насамо, знаев дека Остин ми е сродна душа“ – вели Натали.

натали Кроу и Остин Татман

По неколкугодишна врска на далечина, Остин ја запроси Натали со помош на нејзиното семејство.

натали Кроу и Остин Татман

На свадбата, среќните младенци пресоздадоа слатка фотографија од детството.

натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман натали Кроу и Остин Татман

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“