„Споделете ја магијата со саканите“: Божиќна реклама за мало девојче и елен шири надеж и оптимизам
Почетна » Новости » Занимливости » „Споделете ја магијата со саканите“: Божиќна реклама за мало девојче и елен шири надеж и оптимизам

„Споделете ја магијата со саканите“: Божиќна реклама за мало девојче и елен шири надеж и оптимизам

Празничната сезона е на прагот, па сè поголем број компании ги објавуваат своите реклами кои шират оптимизам и надеж за подобра иднина.

Ирскиот синџир на маркети SuperValu го објави божиќното видео кое допира длабоко во срцето и буди надеж и оптимизам. Во него, мало девојче му помага на ранет елен да се исправи на нозе и покрај тоа што родители не веруваат дека тој може да закрепне. На крајот, девојчето го охрабрува еленчето, кое мисли дека е ирвас, да се врати кај Дедо Мраз пред Божиќ.

„Ние веруваме“ – е слоганот на нивната овогодишна кампања.

„Споделете ја магијата со оние кои ги сакате овој Божиќ“ – пишуваат од компанијата.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.