Состанок од дома преку Zoom: Луѓе споделуваат искрени фотографии од позадината што не се гледа на камера
Почетна » Новости » Занимливости » Состанок од дома преку Zoom: Луѓе споделуваат искрени фотографии од позадината што не се гледа на камера

Состанок од дома преку Zoom: Луѓе споделуваат искрени фотографии од позадината што не се гледа на камера

Пандемијата целосно го промени нашиот начин на живот, нашите навики и методи на работење. Многумина беа принудени да работат од дома и да комуницираат со колегите онлајн, одржувајќи состаноци на Zoom.

Откако научничката Гречен Голдман сподели фотографија од позадината во нејзиниот дом и стана вирален хит, многумина ѝ се придружија покажувајќи го она што нивните колеги не го гледаат.

Корисници на Twitter споделуваат фотографии од нивните Zoom состаноци во кои можеби ќе се пронајдете или ќе се насмеете.

Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци Zoom состаноци

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.