Сличноста е неверојатна: Слатко девојче е мини верзија на Ријана
Почетна » Новости » Занимливости » Сличноста е неверојатна: Слатко девојче е мини верзија на Ријана

Сличноста е неверојатна: Слатко девојче е мини верзија на Ријана

Ријана остана без зборови кога здогледа фотографија од мало девојче кое екстремно многу наликува на неа. Славната пејачка ја сподели фотографијата од слаткaта Ала на Instagram и напиша: „За малку ќе го испуштев телефонот. Како?“

Сличноста помеѓу нив привлече огромно внимание и многумина започнаа да пројавуваат интерес за девојчето. Тајра Бенкс се обиде да ја идентификува со цел да ѝ помогне да стане модел.

Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Ријана кога беше малечкаРијана во детството

„Кога роди дете?“ – шеговито ѝ искоментира раперот Снуп Дог.

„Неодоливо“ – напиша Миранда Кер.

Мајката на Ала на Instagram споделува фотографии од потенцијалниот иден модел:

Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана Мини копија на Ријана

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?