Слатки цртежи за жените кои ги прават првите чекори во светот на мајчинството
Почетна » Новости » Занимливости » Слатки цртежи за жените кои ги прават првите чекори во светот на мајчинството

Слатки цртежи за жените кои ги прават првите чекори во светот на мајчинството

Раѓањето на бебето отвора ново поглавје во животот на жената, наречено мајчинство. Тоа е поглавје кое изобилува со емоции, предизвици, стравови, недоумици и безусловна љубов.

Рита Наваро е талентирана сликарка од Португалија која низ слатки цртежи го прикажува секојдневието на новите мајки:

Никогаш не го пиете утринското кафе сами.

Рита Наваро

Мирисот на едно мало главче ве опива.

Рита Наваро

Купот алишта за пеглање може да почека.

Рита Наваро

Независно како сте се породиле, за вашето дете сте најдобрата мајка на светот.

Рита Наваро

Јадење со мало бебе.

Рита Наваро

„Добредојде дома“.

Рита Наваро

Можете да го храните бебето и да спиете истовремено.

Рита Наваро Рита Наваро Рита Наваро

Доите на принципот „Кога сака и колку сака“.

Рита Наваро Рита Наваро

Туширањето е луксуз во кој целосно уживате...

Рита Наваро

...Иако понекогаш имате и придружба.

Рита Наваро

Женски мултитаскинг.

Рита Наваро Рита Наваро Рита Наваро

Приоритети.

Рита Наваро

Учите да ја сакате вашата нова фигура.

Рита Наваро

Вашата нова реалност не е розова, но не би ја промениле за ништо на светот.

Рита Наваро

Бањање.

Рита Наваро

Љубовта се раѓа уште во мешето.

Рита Наваро Рита Наваро Рита Наваро

Тренинзите секогаш ви се со тежина.

Рита Наваро

Одржување на контактите на далечина.

Рита Наваро

Апсолутен благослов.

Рита Наваро Рита Наваро

Жена. Мајка. Воин.

Рита Наваро

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9806 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.