Слатки илустрации: Љубовта е во малите нешта...
Почетна » Новости » Занимливости » Слатки илустрации: Љубовта е во малите нешта...

Слатки илустрации: Љубовта е во малите нешта...

Љубовта не се изразува секогаш со гласно изговорено „Те сакам“, со скапи подароци или со изливи на емоции во јавност. Понекогаш, слатките мали гестови „говорат“ за романтичните чувства погласно од зборовите на паровите.

Артистката Наталија Окунева-Раракина низ илустрации претстави ситуации кои се јасен доказ за меѓусебната љубов на партнерите.

Љубов е...

Да ти каже дека си убава, дури и наутро

Илустрации

10-часовен шопинг без кавги

Илустрации

Да ти го даде последното парче пица

Илустрации

Да ти го носи џиновскиот куфер кога одите на одмор, и покрај тоа што знае дека нема да облечеш половина од облеката во него

Илустрации

Да ги преземе обврските со децата наутро за ти да поспиеш уште малку

Илустрации

Да јаде со тебе салата кога си на диета, дури и кога умира за месо...

Илустрации

...Па, заслужено ќе добие сè што посакува откако ќе ти заврши диетата

Илустрации

Да се качи до 7-ми кат за да ти ги донесе омилените намирници

Илустрации

Да научи да ти го приготвува омиленото јадење

Илустрации

Да ги помниш родендените на неговите најблиски

Илустрации

Да му кажеш дека одлично му стои новата фризура, иако можеби ќе излажеш

Илустрации

Да те изненади со романтична вечера на свеќи

Илустрации

Да ти го прошета кучето за ти да можеш да поспиеш

Илустрации

Да те искара кога сакаш да излезеш без капа во зима затоа што не сака да настинеш

Илустрации

Кога тој ѝ е омилената перница на твојата мачка и не се противи поради тоа

Илустрации

Да не го вознемируваш кога игра игри

Илустрации

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6127 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.