Слатка средба на мало момче и фудбалерка родени без една рака
Почетна » Новости » Занимливости » Слатка средба на мало момче и фудбалерка родени без една рака

Слатка средба на мало момче и фудбалерка родени без една рака

Мало момче бликаше од среќа кога се сретна со фудбалерка која, исто како него, е родена со една рака.

18-месечниот Џозеф Тид со широка насмевка се поздрави со Карсон Пикет и со возбуда ја бодреше од трибините на стадионот во Орландо.

Слатката средба и навивањето на Џозеф за неговата хероина беа овековечени со фотографии.

Џозеф и Карсон Џозеф и Карсон

„Срцето ќе ми експлодира“, „Не знам што е послатко, нејзината искрена среќа или среќата на детето“, „Чистата радост на оваа прекрасна фотографија ми го одзема здивот. Навистина инспиративно“ – се дел од убавите коментари на социјалните мрежи.

Џозеф и Карсон Џозеф и Карсон Џозеф и Карсон

Џозеф и Карсон за првпат се запознале во април оваа година.

Џозеф и Карсон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20172 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?