Синот на Ели Сааб се ожени: Ѕирнете во свадбените прослави на кои невестата блескаше во 4 креации од либанскиот дизајнер
Почетна » Новости » Занимливости » Синот на Ели Сааб се ожени: Ѕирнете во свадбените прослави на кои невестата блескаше во 4 креации од либанскиот дизајнер

Синот на Ели Сааб се ожени: Ѕирнете во свадбените прослави на кои невестата блескаше во 4 креации од либанскиот дизајнер

Ели Сааб Џуниор стапи во брак со Кристина Мурад во Бејрут, Либан.

Најстариот син на дизајнерот Ели Сааб се ожени за време на тридневни гламурозни прослави.

Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

За време на црковната церемонија, невестата носеше спектакуларна венчаница од својот свекор, која беше рачно изработувана 450 часа. Задниот дел на фустанот е долг 4,5 метри.

Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

Видео од црковната прослава

Подоцна, на вечерната прослава во „Ociel Venue“, Кристина блесна во уште едно ремек-дело од Сааб, инспирирано од последната колекција висока мода за сезоната есен/зима 2019-20. Фустанот беше изработуван 330 часа.

Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

Видео од свадбата

Прославите започнаа со забава во клубот „Le Plateau de Bakish“ во либанското еко-село Бакиш. Невестата носеше бел комбинезон со златен колан и наметка од врвниот либански дизајнер.

Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

Видеа

Славењето заврши вчера со забава покрај базен на која невестата повторно одушеви во сина креација од Сааб.

Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад Ели Сааб Џуниор и Кристина Мурад

Видео од прославата покрај базен

Меѓу славните гости беа Дита Вон Тис, Тони Гарн, Сара Сампајо, Каролина Куркова и либанската блогерка Лана Ел Сахели.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?