Се сеќавате на видеото со мајката која ги преслекува своите 4 деца? Еве како се справува таткото
Почетна » Новости » Занимливости » Се сеќавате на видеото со мајката која ги преслекува своите 4 деца? Еве како се справува таткото

Се сеќавате на видеото со мајката која ги преслекува своите 4 деца? Еве како се справува таткото

Се сеќавате ли на хит видеото од мајка која ги облекува своите 4 мали деца за спиење? Сега е ред на таткото.

Откако пред околу две недели видеото од неговата сопруга стана вирален хит со повеќе од 70 милиони прегледувања, Ден Гибсон одлучи да покаже дека и тој има супер-моќ да ги облече своите четири мали деца за спиење.

Во видеото, кое за само 20 часа има половина милион прегледувања на Facebook, Ден трпеливо ги подготвува 8-месечните Оливија, Џексон и Леви и 2-годишната Емили.

Dad vs Triplets + ToddlerI think he beat moms time Give him a share! #thebabygang

Posted by The Baby Gang on недела, 14 февруари 2016
Кори-Лин Вајт Ден со семејството Кори-Лин Вајт

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.