Се пронаоѓате? Забавни илустрации за времето поминато во изолација
Почетна » Новости » Занимливости » Се пронаоѓате? Забавни илустрации за времето поминато во изолација

Се пронаоѓате? Забавни илустрации за времето поминато во изолација

Со доаѓањето на новиот коронавирус животот на секој од нас комплетно се промени.

Креативна артистка создава забавни илустрации за да ни внесе хумор во секојдневието и да ни измами насмевка во овој тежок период.

Во своите цртежи таа прикажува моменти од времето поминато во изолација и споредува каков ни беше животот во 2019 година, а каков сега.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Се пронајдовте ли во некоја од илустрациите?

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 18%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3038 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“