Почетна » Новости » Занимливости » Сестричките Анастасија и Тијана од Василево ги скратија косите и ги донираа за деца болни од рак

Сестричките Анастасија и Тијана од Василево ги скратија косите и ги донираа за деца болни од рак

Две сестрички со хуман гест станаа вистински пример за сите нас. Малите Анастасија и Тијана од Василево ги скратија своите коси и прамените ги донираа за изработка на перики за дечиња болни од рак.

Фотографиите од девојчињата ги објави фризерот Александар Тошев.

„Уште еден позитивен пример за сите: Сестрите Анастасија (13) и Тијана (8) од Василево ги скратија долгите коси и ги донираа за дечиња болни од рак“ – напиша тој.

Анастасија и Тијана Анастасија и Тијана

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.