Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации

Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации

Ако имате сестра, сигурно сте се карале како мали, таа била ваша непријателка и ривал, кодош кој ги информирал родителите за секој ваш чекор... Се разбира дека таа врска сестра-сестра се менувала низ годините и сега, откако пораснавте, вие двете сте неразделни – најдобри пријателки засекогаш.

Во илустрациите на Елена Сорокина ќе се пронајдат сите кои имаат сестра.

Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 1010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?