Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации

Сестрите се вистинско богатство: Прекрасната сестринска врска низ илустрации

Ако имате сестра, сигурно сте се карале како мали, таа била ваша непријателка и ривал, кодош кој ги информирал родителите за секој ваш чекор... Се разбира дека таа врска сестра-сестра се менувала низ годините и сега, откако пораснавте, вие двете сте неразделни – најдобри пријателки засекогаш.

Во илустрациите на Елена Сорокина ќе се пронајдат сите кои имаат сестра.

Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра Сестра

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3467 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.