Семејство ѝ пее „Среќен роденден“ на 95-годишна бабичка од дворот за да ја заштити од вирусот
Почетна » Новости » Занимливости » Семејство ѝ пее „Среќен роденден“ на 95-годишна бабичка од дворот за да ја заштити од вирусот

Семејство ѝ пее „Среќен роденден“ на 95-годишна бабичка од дворот за да ја заштити од вирусот

Бабичка доби прекрасно роденденско изненадување од своето семејство. 95-годишната старица од Њујорк се израдува кога од дворот нејзините деца, внуци и правнуци ѝ пееја „Среќен роденден“.

Видеото го сподели нејзината внука Сара. „Ние моравме да држиме растојание, но не можевме да не ја видеме нашата најдобра девојка на нејзиниот роденден. Среќен 95-ти роденден Бабо, те сакаме многу“ – напиша таа.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3328 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?