Семејни портрети: Официјални фотографии од британското кралско семејство за 70. роденден на принцот Чарлс
Почетна » Новости » Занимливости » Семејни портрети: Официјални фотографии од британското кралско семејство за 70. роденден на принцот Чарлс

Семејни портрети: Официјални фотографии од британското кралско семејство за 70. роденден на принцот Чарлс

Принцот Чарлс ги прослави својот јубилеен 70. роденден. По тој повод, британското кралско семејство објави неколку фотографии од семејниот албум.

На две од фотографиите, принцот од Велс позира покрај сопругата Камила, принцот Хари со војвотката Меган и принцот Вилијам со војвотката Кетрин и нивните три мали деца.

5-годишниот принц Џорџ седи во скутот кај дедо си Чарлс, слатката принцеза Шарлот седи покрај војвотката Камила, додека најмалиот член на кралското семејство, принцот Луи, е во рацете на мајка си Кетрин.

Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство Кралско семејство

Претходно беше објавена и фотографија на која Чарлс се забавува со малиот принц Луи.

Кралско семејство

Фотографиите се дело на Крис Џексон.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3595 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?