Секој ден е Халовин: Мајка ги маскира ќеркичките во славни личности и ликови од филмовите
Почетна » Новости » Занимливости » Секој ден е Халовин: Мајка ги маскира ќеркичките во славни личности и ликови од филмовите

Секој ден е Халовин: Мајка ги маскира ќеркичките во славни личности и ликови од филмовите

За семејството на Мишел Скривнер секој ден од месецов е Халовин. Талентираната мејкап артистка со помош на шминка и перики ги маскира своите две ќерки, кои го обожаваат целиот процес на трансформирање.

Посветената мајка ги претвори 11-годишната Лили и 6-годишната Ели во музички ѕвезди како Дејвид Боуви и Лејди Гага, како и во филмските ликови Миа од „Pulp Fiction“, Спок од „Star Trek“, Урсула од „The Little Mermaid“ и Едвард од „Edward Scissorhands“.

Маскирање Маскирање Маскирање

Сопругот на Мишел има астма и семејството многу внимава да не дојде во контакт со личност заболена од КОВИД-19. Поради тоа, девојчињата оваа година ќе ја избегнат традицијата на собирање на колачиња и бонбони по домовите на соседите.

Мишел дошла до оваа идеја за маскирање, бидејќи сакала да им го направи овој период исто толку забавен за ќеркичките, колку и останатите години.

Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање Маскирање

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3586 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.