Секоја чест: Мурал во Битола кој е симбол на моликата, убавите битолчанки и рисот од Hybrid Minds Crew
Почетна » Новости » Занимливости » Секоја чест: Мурал во Битола кој е симбол на моликата, убавите битолчанки и рисот од Hybrid Minds Crew

Секоја чест: Мурал во Битола кој е симбол на моликата, убавите битолчанки и рисот од Hybrid Minds Crew

Талентирани артисти од Битола создадоа впечатлив мурал на зградата „Шехерезада“ кој ќе ве одушеви.

„Lady Lynx“ е најголемиот мурал на момците од групата Hybrid Minds Crew, која постои веќе 2 години и стои зад многу графити и мурали во Градот на конзулите.

Колоритното дело ги симболизира убавите битолчанки, моликата и препознатливиот битолски рис, а е изработено од артистите Драган Милованов и Владимир Бошковски на површина од 100 м2.

Видео

Проектот со кој им се дава нов лик на заборавените објекти е поддржан од Општина Битола.

Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx Муралот Lady Lynx

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18479 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?