„Секоја жена заслужува ваква реакција“: Маж не може да си ги задржи солзите кога ќе ја здогледа саканата на свадбата
Почетна » Новости » Занимливости » „Секоја жена заслужува ваква реакција“: Маж не може да си ги задржи солзите кога ќе ја здогледа саканата на свадбата

„Секоја жена заслужува ваква реакција“: Маж не може да си ги задржи солзите кога ќе ја здогледа саканата на свадбата

Маж разнежи многу срца со неговата реакција кога ја здогледа саканата на свадбата.

Сентименталниот младоженец не можеше да си ги задржи солзите додека невестата чекореше кон него.

„Ова е реакцијата на мојот сопруг додека јас чекорев кон олтарот минатата недела. Секоја жена заслужува ваква реакција.“

„Ние и двајцата неодамна излеговме од врски во кои бевме изневерувани од партнерите и ниту еден од нас не бараше ништо друго освен пријателство и добро срце. Една недела пред да го запознам Конор, плачев и му се молев на Бог да ми испрати личност која смета дека е вистинската за мене“ – вели среќната невеста.

Свадба Свадба

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“