„Сега знам зошто жена ми не прави торти“: Луѓе во изолација споделуваат фотографии од кулинарските утки
Почетна » Новости » Занимливости » „Сега знам зошто жена ми не прави торти“: Луѓе во изолација споделуваат фотографии од кулинарските утки

„Сега знам зошто жена ми не прави торти“: Луѓе во изолација споделуваат фотографии од кулинарските утки

Животот во карантин не е лесен. Ако сакаат да го јадат омиленото јадење, многумина се принудени самите да си го зготват.

Голем број луѓе првпат во нивниот живот имаат обиди за готвење на покомплицирани јадења, месење леб и правење роденденски торти за нивните најмили. Се разбира, кога се учи, нормално е и да се згреши.

За да ги насмеат останатите интернет корисници, тие споделуваат фотографии и видеа од нивните утки.

„Жена ми почна да готви. И сега знаеме зошто во нормални услови не прави торти“ - шеговито напиша еден маж.

Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки Кулинарски утки

Видео

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6796 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“