Светот од птичја перспектива: Најдобрите фотографии направени со дрон за 2021 година
Почетна » Новости » Занимливости » Светот од птичја перспектива: Најдобрите фотографии направени со дрон за 2021 година

Светот од птичја перспектива: Најдобрите фотографии направени со дрон за 2021 година

Жирито на натпреварот Drone photo awards 2021 ги избра најдобрите фотографии направени со дрон во годината која измина.

За Фотографија на годината беше прогласена фотографија со јато гуски кои летаат кон Арктикот. Но, најверојатно поради климатските промени, тие секоја година пристигнуваат порано и најчесто земјата каде што се хранат сè уште е прекриена со снег кога тие ќе пристигнат. Гуските секогаш летаат по истите патеки, па фотографите знаат каде да ги постават дроновите за да создадат впечатливи фотографии.

Drone photo awards 2021

Погледнете ги победниците и во останатите категории:

Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021 Drone photo awards 2021

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.