Свадбени торти кои дефинитивно не се соодветни за свадба
Почетна » Новости » Занимливости » Свадбени торти кои дефинитивно не се соодветни за свадба

Свадбени торти кои дефинитивно не се соодветни за свадба

Тортата е еден од најважните елементи на секоја свадба и секогаш е со големо внимание избирана од невестите. За жал, некои младенци не го добиваат она што го нарачале, а други грешат во изборот обидувајќи се да ја покажат својата смисла за хумор...

Погледнете фотографии од свадбени торти кои луѓето ги сметаат за утки или за несоодветни за свадба:

„Тортата на свадба на којашто присуствував викендов“

Торта

„’Златната’ торта на свадбата на сестра ми синоќа“

Торта

„Торта која беше полн погодок на свадбата на којашто бев денес“

Торта

„Оној кој ја склопи тортава сигурно ги читал погрешно инструкциите“

Торта

„Кој не сака торта? Особено ако тортата е за свадба за време на карантинот“

Торта

Тортата која ја нарачавме vs. Тортата која ја добивме

Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта

„На оваа торта требаше да пишува ‘Wiser Wedding’“

Торта

„Тортата кај сопругот на нашиот свадбен ден“

Торта

Погледнете и други свадбени утки:

Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта Торта

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3584 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.